Program evropskega teritorialnega sodelovanja Srednja Evropa 2014-2020

Program Srednja Evropa (Central Europe) je transnacionalni program sodelovanja EU, ki podpira projekte sodelovanja, ki krepijo regionalno inovativnost, promovirajo strategijo znižanja ogljičnega odtisa, varujejo naravne in kulturne vire in izboljšujejo trajnostne prometne povezave.


Cilj programa so pametne rešitve za regionalne izzive s čezmejnim sodelovanjem ter krepitev upravljalskih zmogljivosti regij in relevantnih akterjev.

 

Programsko območje obsega ozemlja naslednjih držav: Avstrija, Hrvaška, Češka, Madžarska, Poljska, Slovaška, Slovenija, Nemčija (zgolj nekatere regije), Italija (zgolj nekatere regije).

 

Skupen proračun programa za obdobje 2014-2020 Evropskega sklada za regionalni razvoj (ESRR) znaša  246,6 milijona EUR.

Stopnja sofinanciranja upravičenih stroškov za slovenske partnerje znaša največ 85 %. Zaželeni so projekti finančne vrednosti med 1 – 5 milijonov EUR. Izjemoma se lahko odobrijo večji ali manjši projekti.

 
Postopek prijave projekta je razdeljen na dve fazi in sicer:

- Prva faza: oddaja krajšega prijavnega obrazca, ki opredeljuje relevantnost projektne ideje in projektnih partnerjev;

- Druga faza: namenjena dopolnitvi prijavnega obrazca z načrtom izvedbe projekta in finančnim načrtom.

 

Prioritetna področja programa so:

Prioriteta 1: Sodelovanje za boljšo inovativnost in konkurenčnost Srednje Evrope
1.1. Izboljšanje trajnih povezav med akterji inovacijskih sistemov za krepitev regionalnih inovacijskih zmogljivosti
1.2. Izboljšanje znanja in spretnosti za napredovanje v gospodarski in družbeni inovativnosti regij

 

Prioriteta 2: Sodelovanje na področju energije za znižanje ogljičnega odtisa
2.1. Razvijanje in izvajanje rešitev za povečanje energetske učinkovitosti in rabe obnovljivih virov energije v javni infrastrukturi
2.2. Izboljšanje teritorialno usmerjenega planiranja energetskih politik in strategij za preprečevanje podnebnih sprememb
2.3. Krepitev zmogljivosti za planiranje mobilnosti na funkcionalnih urbanih območjih za zmanjšanje izpustov ogljikovega dioksida

 

Prioriteta 3: Sodelovanje na področju naravnih in kulturnih virov za trajnostno rast
3.1. Izboljšanje sposobnosti za integralno okoljsko upravljanje za varovanje in trajnostno rabo naravnih virov in dediščine
3.2. Izboljšanje zmogljivosti za trajnostno rabo kulturne dediščine in virov
3.3. Izboljšanje okoljskega upravljanja funkcionalnih urbanih območij za prijetno bivanje

 

Prioriteta 4: Sodelovanje na področju prometa za boljšo povezanost Srednje Evrope
4.1. Izboljšanje načrtovanja in koordiniranja regionalnih potniških prometnih sistemov za boljše povezovanje z nacionalnimi in evropskimi omrežji
4.2. Izboljšanje koordinacije deležnikov tovornega prometa za več multimodalnih okolju prijaznih rešitev

 

Prioriteta 5: Tehnična pomoč
5.1. Uspešno izvajanje programa sodelovanja
5.2. Nudenje podpore prijaviteljem in upravičencem ter krepitev vključenosti relevantnih partnerjev v izvajanje programa

 

Upravičenci: javni organi, uprave, regionalne razvojne agencije, podjetja (vključno z MSP), gospodarske zbornice, nevladne organizacije, finančne institucije, tehnološki inštituti, univerze in raziskovalni centri, dobavitelji energije, okoljske organizacije, institucije za izobraževanje in usposabljanje in drugi.

 

Minimalni pogoj za projektno partnerstvo je sodelovanje najmanj 3 partnerjev in ne več kot 12 partnerjev iz vsaj treh različnih držav – vsaj 2 partnerja morata biti iz območja Srednje Evrope. Projektni partnerji so lahko tudi partnerji izven območja Srednje Evrope vendar je v tem primeru stopnja sofinanciranja največ  20% upravičenih sredstev.

 

Trajanje projekta ne sme preseči 30 do 36 mesecev oz. 2,5 do 3 let.

 

V kolikor vas zanima prijava na omenjeni javni razpis, ne odlašajte in nas za povečanje možnosti uspeha kontaktirajte preko spodnjega obrazca ali preko kontaktnih številk oziroma elektronske pošte.

 

 

 

 

Povazava do uradne spletne strani programa.


Aktualni razpisi

Deljeni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Strinjam se z uporabo piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.