Program evropskega teritorialnega sodelovanja Slovenija-Hrvaška

Program Slovenija-Hrvaška je čezmejni program sodelovanja, ki ob upoštevanju posebnosti posameznega dela programskega območja stremi k zagotavljanju skladnega razvoja sodelujočih čezmejnih regij in omogočiti vsem državljanom, da kar najbolje izkoristijo dane naravne pogoje ter priložnosti.

 

Program sodelovanja spodbuja pametno, trajnostno in vključujočo rast s celostnim pristopom, ki združuje tematske in teritorialne razsežnosti naslednji prednostnih osi:

 

Prednostna os 1: Celostno obvladovanje poplavne ogroženosti v čezmejnih porečjih
1.1. Zmanjševanje poplavne ogroženosti v čezmejnih porečjih Dragonje, Kolpe, Sotle, Drave, Mure in Bregane – V okviru te prioritete bodo financirani zgolj strateški projekti zato prijava projektov v okviru javnih razpisov ni mogoča!

 

Prioriteta 2: Ohranjanje in trajnostna raba naravnih in kulturnih virov
2.1. Aktivno ohranjanje dediščine preko trajnostnega turizma

2.2 Zaščita in obnova biotske raznovrstnosti in spodbujanje ekosistemskih storitev

 

Prioriteta 3: Zdrava, varna in dostopna obmejna območja
3.1. Krepitev partnerstev med javnimi organi in deležniki za zdrava, varna in dostopna čezmejna območja

 

Projektne dejavnosti morajo izkazovati  čezmejni vpliv na upravičeno območje tega programa. Izpolnjena morajo biti vsaj tri merila čezmejnega sodelovanja (skupno načrtovanje, skupno izvajanje, skupno osebje in skupno financiranje). Projektni partnerji morajo sodelovati pri načrtovanju in izvajanju projekta.

 

Programsko območje obsega 9 slovenskih regiji (Pomurska, Podravska, Savinjska, Zasavska, Posavska, Jugovzhodna Slovenija, Osrednjeslovenska, Primorsko-notranjska in Obalno-kraška) ter 8 hrvaških županij (Primorsko-goranska, Istarska, Mesto Zagreb, Zagrebačka, Krapinsko-zagorska, Varaždinska, Međimurska in Karlovačka).

 

Skupen znesek, ki ga program namenja projektom znaša 33,08 milijonov EUR sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj (ESRR).

 

Delež sofinanciranja znaša 85 %.

 

Upravičenci: Javni organi, uprave, razvojne agencije na lokalni, regionalni in nacionalni ravni, centri za izobraževanje in usposabljanje, kakor tudi znanstvene in tehnološke raziskovalne enote, MSP, gospodarske zbornice, združenja in nevladne organizacije.

 

V projektu mora sodelovati vsaj en projektni partner iz Slovenije in eden iz Hrvaške ali EZTS (Evropsko združenje za teritorialno sodelovanje). 

 

V kolikor vas zanima prijava na omenjeni javni razpis, ne odlašajte in nas za povečanje možnosti uspeha kontaktirajte preko spodnjega obrazca ali preko kontaktnih številk oziroma elektronske pošte.

 

 

 

 

Povezava do uradne spletne strani programa.


Aktualni razpisi

Deljeni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.