Program evropskega teritorialnega sodelovanja Slovenija-Avstrija
Program Slovenija-Avstrija je čezmejni program sodelovanja, ki ob upoštevanju posebnosti posameznega dela programskega območja stremi k zagotavljanju skladnega razvoja sodelujočih čezmejnih regij in omogočiti vsem državljanom, da kar najbolje izkoristijo dane naravne pogoje ter priložnosti.
V skladu z nacionalnimi partnerskimi sporazumi v Sloveniji in Avstriji program sodelovanja spodbuja pametno, trajnostno in vključujočo rast s celostnim pristopom, ki združuje tematske in teritorialne razsežnosti naslednji prednostnih osi:
Prednostna os 1: Krepitev čezmejne konkurenčnosti, raziskav in inovacij
1.1. Spodbujanje naložb podjetij v inovacije in raziskave ter vzpostavljanje povezav med sinergijami, med podjetji, R&R centri in visokošolskim izobraževanjem.
Prioriteta 2: Varstvo okolja in spodbujanje učinkovite rabe virov
2.1. Varstvo, spodbujanje in razvoj kulturne in naravne dediščine
2.2. Spodbujanje inovativnih tehnologij za izboljšanje varstva okolja in učinkovito rabo virov na področju odpadkov, voda, varstva tal ali za zmanjšanje onesnaženosti zraka
Prioriteta 3: Izboljšanje institucionalne zmogljivosti in učinkovita javna uprava
3.1. Spodbujanje pravnega in administrativnega sodelovanje ter sodelovanja med državljani in institucijami
Projektne dejavnosti morajo izkazovati čezmejni vpliv na upravičeno območje tega programa. Izpolnjena morajo biti vsaj tri merila čezmejnega sodelovanja (skupno načrtovanje, skupno izvajanje, skupno osebje in skupno financiranje). Projektni partnerji morajo sodelovati pri načrtovanju in izvajanju projekta.
Programsko območje obsega 8 slovenskih regij (Gorenjska, Koroška, Savinjska, Podravska, Pomurska, Osrednjeslovenska, Goriška in Zasavska) ter 9 avstrijskih regij (Oststeiermark, West- und Südsteiermark, Graz, Östliche Obersteiermark, Westliche Obersteiermark, Unterkärnten, Klagenfurt-Villach, Oberkärnten in Südburgenland).
Skupen znesek, ki ga program namenja projektom znaša 44,9 milijonov EUR sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj (ESRR).
Delež sofinanciranja znaša 85 %.
Upravičenci: Javni organi, uprave, razvojne agencije na lokalni, regionalni in nacionalni ravni, centri za izobraževanje in usposabljanje, kakor tudi znanstvene in tehnološke raziskovalne enote, MSP, gospodarske zbornice, združenja in nevladne organizacije.
V projektu mora sodelovati vsaj en projektni partner iz Slovenije in eden iz Avstrije ali EZTS (Evropsko združenje za teritorialno sodelovanje).
V kolikor vas zanima prijava na omenjeni javni razpis, ne odlašajte in nas za povečanje možnosti uspeha kontaktirajte preko spodnjega obrazca ali preko kontaktnih številk oziroma elektronske pošte.
Povezava do uradne spletne strani programa.