Razpis Programa Vseživljenjsko učenje (LLP)

Predmet javnega razpisa:
Namen programa je prispevati k razvoju družbe z vrhunskim znanjem, trajnostnim gospodarskim razvojem, več in bolj kakovostnimi delovnimi mesti in večjo socialno kohezijo ter zagotavljanje varstva okolja za prihodnje generacije. Podpira izmenjavo, sodelovanje in mobilnost med sistemi izobraževanja in usposabljanja v Evropi, tako da bodo postali svetovna referenca za kakovost.

 

Podprogrami:

(a) program Comenius pokriva potrebe po poučevanju in učenju vseh udeležencev predšolskega in šolskega izobraževanja do konca višje srednje izobrazbe ter zavode in organizacije, ki izvajajo tako izobraževanje;

(b) program Erasmus pokriva potrebe po poučevanju in učenju vseh udeležencev formalnega visokošolskega izobraževanja ter poklicnega izobraževanja in usposabljanja na terciarni ravni (ne glede na trajanje programa ali kvalifikacije, vključno z doktorskim študijem) ter zavode in organizacije, ki izvajajo ali omogočajo tako izobraževanje in usposabljanje;

(c) program Leonardo da Vinci pokriva potrebe po poučevanju in učenju vseh udeležencev poklicnega usposabljanja in izobraževanja, razen na terciarni ravni, kot tudi vse zavode in organizacije, ki izvajajo ali omogočajo tako izobraževanje in usposabljanje;

(d) program Grundtvig pokriva potrebe po poučevanju in učenju udeležencev vseh oblik nepoklicnega izobraževanja odraslih, neodvisno od tega, ali je formalno, neformalno ali priložnostno, ter organizacije in institucije, ki omogočajo take priložnosti za izobraževanje.

  
Ciljne skupine:
Program VŽU je namenjen praktično vsem, ki sodelujejo v procesu izobraževanja oziroma usposabljanja:
- učencem, študentom, udeležencem usposabljanja in odraslim udeležencem,
- učiteljem, vodjem usposabljanja in osebju, udeleženim v katerem koli vidiku vseživljenjskega učenja (VŽU),
- osebam na trgu dela,
- zavodom ali organizacijam, ki zagotavljajo možnosti za učenje na kateremkoli področju izobraževanja ali usposabljanja,
- osebam in organom, zadolženim za sisteme in politike v zvezi s katerim koli vidikom
vseživljenjskega učenja na lokalni, regionalni in nacionalni ravni,
- podjetjem, socialnim partnerjem in njihovim organizacijam na vseh ravneh, vključno s
trgovinskimi in strokovnimi organizacijami ter gospodarskimi zbornicami,
- organom, ki nudijo storitve usmerjanja, svetovanja in informiranja v zvezi s katerim koli
vidikov vseživljenjskega učenja,
- združenjem, ki delujejo na področju vseživljenjskega učenja, vključno z združenji
študentov, udeležencev usposabljanja, dijakov, učiteljev, staršev in odraslih udeležencev,
- raziskovalnim centrom in organom, ki se ukvarjajo z vprašanji na področju izobraževanja in usposabljanja
- nepridobitnim organizacijam, prostovoljnim in nevladnim organizacijam (NVO-jem).


Višina razpisanih sredstev: 
Višina razpisanih sredstev za leto 2012 znaša skupaj 1.140 mio EUR.


Višina sofinanciranja:
Različno glede na posamezen podprogram.

Rok za predložitev vlog:
Različni roki glede na posamezen podprogram (med decembrom 2011 in oktobrom 2012).



 

 


Celotna razpisna dokumentacija se nahaja na spletni strani:


Aktualni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.