Javni poziv PROGRESS 2011 – socialno eksperimentiranje

Predmet javnega poziva:

Namen tega poziva je spodbujanje socialnega eksperimentiranja kot vira inovacij na področju socialnih politik, z namenom spodbujanja zaposlenosti, socialne zaščite in socialne vključenosti v EU. Ključni rezultat poziva naj bi bil ustvarjanje več novih, bolj kvalitetnih delovnih mest in prispevek k izgradnji bolj kohezivne družbe.  

  

Predmet podpore:

 Projekti izbrani v okviru tega poziva morajo prispevati k razvoju socialno inovativnih pristopov k prioritetam Strategije Evropa 2000. Projekti se morajo osredotočiti na vsaj eno od sledečih področij:

- socialno vključevanje ranljivih skupin (Romi, priseljenci, brezdomci, mladi),

- kvalitetna oskrba otrok,

- aktivno in zdravo staranje,

- prehod mladih od izobraževanja k delu.

 

Projekti morajo zajemati dejavnosti kot so:

- oblikovanje, upravljanje in metode za evalvacijo socialnih eksperimentov,

- strategije za difuzijo vsebin eksperimentov in rezultatov v širše ukrepe politike,

- sodelovanje in aktivnosti mreženja.

 

Ciljne skupine:

Poziv je namenjen izvršilno-oblastnim organizacijam in javnim agencijam na nacionalni, regionalnih in lokalnih ravneh v državah članicah EU, EFTA, državah kandidatkah (Hrvaška, Turčija) in pričakovanih kandidatkah (Makedonija, Srbija). Dobrodošlo je tudi sodelovanje ostalih akterjev iz javnega in zasebnega sektorja ter civilne družbe.

 

Višina razpisanih sredstev:

3.500.000 EUR. Predvidena je podpora 3-5 večjim projektom.

 

Višina sofinanciranja:

Sofinanciranje lahko doseže največ 80 % skupnih upravičenih stroškov projekta.

 

Rok za predložitev vlog:

15.12.2011. Projekt se mora začeti izvajati med 1.3. in 1.6 2012 in mora trajati med 18 in 24 mesecev.

 

 

 

 

 

Celotna razpisna dokumentacija se nahaja na spletni strani:

 

 


Aktualni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.