2. Javni poziv – Čezmejni program Hrvaška-Bosna in Hercegovina 2007-2013
Predmet javnega poziva:
Namen tega poziva je spodbujanje čezmejnih mrež in partnerstev, razvoja skupnih čezmejnih aktivnosti s ciljem revitalizacije gospodarstva, varovanja narave in okolja in povečanja socialne kohezije na programskem obmejnem območju.
Predmet podpore:
Prioritetne dejavnosti, ki se nanašajo na ta poziv so:
- Izgradnja skupnega ekonomskega prostora s prispevkom k integraciji gospodarstva na obmejnem območju, s spodbujanjem sodelovanja na področju turizma in podpore MSP in podjetništva. Turistična ponudba naj temelji na skupnih okoljskih in kulturnih virih in mora prispevati k izboljšanju konkurenčnosti lokalnega turističnega gospodarstva. Dejavnosti naj prispevajo h krepitvi sektorja MSP in institucij za podporo poslovanju.
- Izboljšava kvalitete življenja in socialne kohezije na obmejnem območju z zmanjšanjem škod/tveganj za okolje in povečevanjem socialne povezanosti lokalnih skupnosti. Dejavnosti naj bodo osredotočene na zaščito okolja in naj spodbujajo trajnostno rabo naravnih virov preko skupnih aktivnosti in dviganja zavedanja.
Geografsko območje:
- Na Hrvaškem: upravičena so območja okrožij Vukovarsko-srijemska,Brodsko-posavska, Sisačko-moslavačka, Karlovačka, Ličko-senjska, Zadarska, Šibenskokninska, Splitsko-dalmatinska in Dubrovačko-neretvanska. Osječko-baranjska, Požeško-slavonska, Bjelovarsko-bilogorska, Zagrebačka in Primorskogoranska so pridružena obmmočja
- v Bosni in Hercegovini: pridružena območja so občine Doboj Jug, Kakanj, Maglaj, Tešanj, Usora, Zavidovići, Zenica, Žepče, Bugojno, Busovača, Donji Vakuf, Gornji Vakuf-Uskoplje, Novi Travnik, Travnik, Vitez, Teslić.
Ciljne skupine:
Na poziv se lahko kot prijavitelj na vsaki strani odzovejo neprofitne pravne osebe, regionalne in lokalne oblasti, nevladne organizacije, zbornice, neprofitne zasebne pravne osebe. Vodilni partner iz vsake države mora biti registriran v tej državi, torej na Hrvaškem oz. v Bosni in Hercegovini. Sodelovati mora vsaj en partner iz Hrvaške in en iz BIH. Pri projektu lahko sodelujejo partnerji iz držav EU, iz držav upravičenih za pomoč IPA, držav ENPI in držav EEA.
Višina razpisanih sredstev:
5.400.000 EUR, 50 % za Hrvaško in 50 % za Bosno in Herecgovino.
Višina sofinanciranja:
Sofinanciranje se izvaja v višini med 50 in 85 % skupnih upravičenih stroškov projekta. Minimalni znesek sofinanciranja je 50.000 EUR, maksimalni pa 300.000 EUR. Razlika mora biti financirana z neevropskimi viri.
Rok za predložitev vlog:
5.12.2011 do 16.00.
Celotna razpisna dokumentacija se nahaja na spletni strani: