Razpis IPA Adriatic (Jadranski čezmejni program IPA)

Predmet razpisa:

Program financira Evropski sklad za regionalni razvoj (ERDF) v okviru evropskega cilja 3 teritorialno sodelovanje, katerega namen je krepitev čezmejnega sodelovanja s pomočjo lokalnih in regionalnih pobud, krepitev transnacionalnega sodelovanja z akcijami, ki vodijo k integriranemu teritorialnemu razvoju, povezanemu s prednostnimi nalogami Skupnosti ter krepitve interregionalnega sodelovanja in izmenjavi izkušenj na ustreznih teritorialnih ravneh.

Program se osredotoča na sodelovanje med regijami držav obmejnih članic (Grčija, Italija in Slovenija) in ne-članic (Albanija, Hrvaška, Bosna in Hercegovina, Črna Gora in Srbija) zaradi njihovih tesnih zgodovinskih, geografskih, kulturnih, socialnih in gospodarskih vezi.

 

Cilj in prioritete:

Cilj programa je krepitev zmogljivosti trajnostnega razvoja v jadranski regiji z usklajeno strategijo ukrepov med partnerji upravičenih območij. Organ upravljanja je Dežela Abruzzo. Program zajema tri prioritete:

- Prioriteta 1: Gospodarsko, socialno in institucionalno sodelovanje

- Prioriteta 2: Naravni in kulturni viri ter preprečevanje tveganj

- Prioriteta 3: Dostopnost in omrežja

 

Geografsko območje:

Obsegajo obmejne regije na ravni NUTS III osmih sodelujočih držav: Albanije, Bosne in Hercegovine, Črne gore, Grčije, Hrvaške, Italije, Slovenije in Srbije.

 

V Sloveniji upravičeno območje obsega obalno-kraško, goriško in notranjsko-kraško statistično regijo.

 

Upravičenci:

Javni organi in organi javnega prava, zasebne organizacije, vključno z MSP. Profitni MSP ne morejo biti vodilni partnerji!

 

Minimalno morata sodelovati vsaj 1 upravičenec iz EU (Italija, Grčija, Slovenija) in 1 upravičenec iz ostalih držav. V primeru, da se prijavijo upravičenci iz teritorijev, ki so pokriti s čezmejnimi programi, morajo pridobiti še dodatne partnerje, ker drugače niso upravičeni (npr. 1 partner iz obalno-kraške regije in 1 partner iz Istarske županije in/ali Primorsko-goranske županije morata k sodelovanju povabiti še vsaj 1 partnerja iz drugega območja ali države).

 

Višina razpisanih sredstev:

Za posamezno prioriteto je na voljo 27.327.300 EUR, pri čemer 85 % predstavljajo sredstva iz sklada IPA, 15 % pa nacionalna sredstva.

 

Višina sofinanciranja:

Višina sofinanciranih sredstev je minimalno 500.000 EUR, maksimalno 5.000.000 EUR, stopnja financiranja znaša do 100 % upravičenih stroškov.

 

Rok za predložitev vlog:

2.11.2011

 

 

 

 

Celotna razpisna dokumentacija se nahaja na spletni strani:

 


Aktualni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.