Javni razpis za razpisno področje A v letu 2013: finančna podpora avtohtoni slovenski narodni skupnosti v zamejstvu

 

Predmet javnega razpisa:

Predmet javnega razpisa je sofinancira­nje lastnega rednega delovanja in lastnih projektov, ki izpolnjujejo namen in cilje jav­nega razpisa.

 

Predmet razpisa ni sofinanciranje sred­stev za podporo, ki jo krovne organizacije namenjajo članicam. Na razpisu pridobljena sredstva so namenjena izključno sofinanci­ranju lastnega rednega delovanja in/ali la­stnega projekta oziroma projektov posame­znega prijavitelja.

 

Namen javnega razpisa:

Namen javnega razpisa za razpisno področje A v letu 2013: finančna podpora avtohtoni slovenski narodni skupnosti v za­mejstvu (v nadaljevanju: javnega razpisa) je spodbujanje dejavnosti Slovencev, ki živijo v sosednjih državah.

 

Upravičenci:

Na javni raz­pis se lahko prijavijo tako pravne kot fizič­ne osebe iz tujine, kakor tudi posamezniki, ustanove, društva, organizacije in poslovni subjekti, ki v Republiki Sloveniji delujejo na področju povezovanja in sodelovanja s Slo­venci v zamejstvu.

 

Višina razpisanih sredstev:

Okvirna višina sredstev za sofinanciranje programov in projektov avtohtonih sloven­skih narodnih skupnosti v sosednjih državah v letu 2013 znaša 6.800.000 EUR. Višina sredstev se lahko v skladu s sprejetim Pro­računom Republike Slovenije za leto 2013 ustrezno spremeni.

 

Sredstva, dodeljena za leto 2013, morajo biti porabljena v letu 2013.

 

Rok za predložitev vlog:

Za prepozno se šteje vloga, ki ni bila oddana na pošti do vključno 7. 2. 2013 ozi­roma do tega dne ni bila do 15. ure oseb­no predložena na zgoraj navedenih spreje­mnih mestih.

 

 

 

 

 

 

Celotna razpisna dokumentacija se nahaja na spletni strani:

 


Aktualni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.