Program evropskega teritorialnega sodelovanja ADRION -Jadransko-Jonski program 2014-2020

Program ADRION-Jadransko-Jonski program (Adriatic-Ionian) je program evropskega transnacionalnega sodelovanja, ki je nastal kot posledica kreiranja Strategije EU za Jadransko-Jonsko makroregijo (EUSAIR).

 

Glavni cilj programa ADRION je, da nastopa kot gonilna sila politike in inovator vodenja, ki pospešuje evropsko integracijo med državami partnericami, in obenem izkoristi bogate naravne, kulturne in človeške vire, ki obkrožajo Jadransko in Jonsko morje, in krepi ekonomsko, socialno in ozemeljsko kohezijo na programskem območju.

 

Programsko območje obsega ozemlja naslednjih članic EU: Hrvaška, Grčija, Slovenija, Italija (zgolj nekatere regije) in nečlanic EU: Albanija, Črna gora, Srbija ter Bosna in Hercegovina.

 

Skupen proračun programa za obdobje 2014-2020 Evropskega sklada za regionalni razvoj (ESRR) znaša  83,5 milijona EUR  in instrumenta predpristopne pomoči (IPA) 15,7 milijona EUR.

 

Stopnja sofinanciranja: izbrani projekti bodo financirani v višini do 85% upravičenih stroškov.

 

Postopek prijave projekta je enostopenjski. Projektni predlogi morajo biti oddani v angleškem jeziku, in sicer samo preko spletnega elektronskega sistema, dostopnega na spletni strani programa. 

 

Prioritetna področja programa so:

Prioriteta 1: Inovativna in pametna regija

1.1.: Podpora razvoju regionalnega sistema inovacij za jadransko–jonsko območje.

 

Prioriteta 2: Trajnostna regija

2.1.: Spodbujanje trajnostnega vrednotenja in ohranjanja naravnega in kulturnega premoženja kot premoženja za rast na jadransko–jonskem območju.

2.2.: Krepitev zmogljivosti  mednarodnega odpravljanje ranljivosti okolja, razdrobljenosti in  varovanja ekosistemskih storitev na jadransko–jonskem območju.

 

Prioriteta  3:  Povezana regija

3.1.: Izboljšanje zmogljivosti za integrirane storitve v prometu in mobilnosti ter  več-modalnosti na jadransko–jonskem območju.

 

Upravičenci: vsi organi/organizacije, ki želijo sodelovati v programu morajo izpolnjevati vse naslednje kriterije:

· So ustanovljeni v okviru nacionalnega prava ene od partnerskih držav, ki sodeluje v programu.

· Imajo uradni sedež in sedež poslovanja v državi/delu države, ki je vključena v območje programa;

· So pravne osebe.

 

Upravičene so tudi naslednje pravne organizacije:

· Nacionalni, regionalni in lokalni javni organi, vključno z EGTC in združenji, ustanovljenimi  s strani enega ali več takšnih javnih organov;

· Javne organizacije in združenja, ustanovljena s strani ene ali več javnih organizacij;

· Zasebni subjekti, vključno z zasebnimi podjetji, ki imajo status pravne osebe in poslujejo vsaj 2 poslovni leti v času vložitve prijave;

· Mednarodne organizacije, ki delujejo v skladu z nacionalnim pravom katere koli države partnerice, ki sodeluje v programu, in ki poslujejo vsaj 2 proračunski leti v času vložitve prijave. 

 

Priporočljivo je, da projektno partnerstvo sestavlja do 10 finančnih partnerjev, večje partnerstvo je mogoče, v kolikor je ustrezno utemeljeno.

 

Financiranje EU se zagotovi samo projektnim partnerjem, katerih lokacija je na območju programa. Vsak projekt mora vključevati vsaj 3 finančne partnerje iz 3 različnih držav programskega območja. Od teh finančnih partnerjev mora vsaj en, in sicer glavni partner biti lociran na ozemlju države članice EU iz območja programa.

 

Trajanje projekta je omejeno na obdobje 24 mesecev od podpisa pogodbe o sofinanciranju.

 

V kolikor vas zanima prijava na omenjeni javni razpis, ne odlašajte in nas za povečanje možnosti uspeha kontaktirajte preko spodnjega obrazca ali preko kontaktnih številk oziroma elektronske pošte.

 

 

 

 

Povazava do uradne spletne strani programa.


Aktualni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Strinjam se z uporabo piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.