Priložnosti čezmejnega, transnacionalnega in medregionalnega sodelovanja v Sloveniji

Evropsko teritorialno sodelovanja predstavlja enega izmed ciljev mehanizma, s katerim si Evropska unija prizadeva izpolniti cilje strategije Evropa 2020. Teritorialno sodelovanje je namenjeno izvajanju skupnih ukrepov in izmenjavi politik, izkušenj in znanja med nacionalnimi, regionalnimi in lokalnimi deležniki iz različnih članic. Dejstvo je, da izzivi s katerimi se danes spopadajo članice povezave niso omejene zgolj na eno državo ter tako presegajo nacionalne meje in zahtevajo skupno ukrepanje na širši teritorialni ravni.

 

Z namenom praktičnega doseganja teoretsko zastavljenih ciljev, Republika Slovenija v obdobju finančne perspektive 2007-2014 sodeluje v štirih programih čezmejnega sodelovanja, petih programih transnacionalnega sodelovanja in štirih programih medregionalnega sodelovanja.

 

Spodnja tabela prikazuje seznam vseh programov teritorialnega sodelovanja v katerih lahko sodelujete skupaj z že znanimi ali načrtovanimi roki za predložitev projektov v letu 2017. Tabela se bo sproti dopolnjevala.

 

OPERATIVNI PROGRAM

ROK

Programi čezmejnega sodelovanja

Interreg V-A Slovenija-Avstrija

V prvi polovici leta 2017

Interreg V-A Slovenija-Madžarska

V prvi polovici leta 2017

Interreg V-A Slovenija-Hrvaška

Jesen 2017

Interreg V-A Slovenija-Italija

Jesen 2017

Programi transnacionalnega sodelovanja

Območje Alp (Alpine Space)

April 2017

Srednja Evropa (Central Europe)

Jesen 2017

Mediterran (Mediterranean)

30.3.2017

ADRION - Jadransko-Jonski program (Adriatic-Ionian)

Jesen 2017

Podonavje (Danube)

Spomladi 2017

Programi medregionalnega sodelovanja

Interreg Europe

30.6.2017

Urbact

14.4.2017

 

Vsak program ima oblikovane specifične prednostne osi ki kar najbolje odražajo potrebe in izzive programskega območja. Za vsak program veljajo tudi specifična pravila, pogoji, ciljne skupine in merila, ki jih morajo izpolnjevati upravičenci.

 

Priprava kvalitetnega projektnega predloga in sestava primernega partnerstva je dolgotrajen in dolgoročen proces zato priprava projektne vloge traja več mesecev in je odvisna od več dejavnikov.

 

V kolikor imate projektno idejo, za katero menite da bi jo lahko uresničili, vas vabimo da nas kontaktirate in naša ekipa strokovnjakov vam bo z veseljem nudila ustrezno podporo!

 

Gojimo dobre ideje!

 


Aktualni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Strinjam se z uporabo piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.