Javni razpis za sofinanciranje mednarodnih raziskovalnih projektov v okviru iniciative ERA_NET FORESTERRA

Predmet razpisa:

Predmet javnega razpisa v okviru ERA-NET iniciative FORESTERRA (FOrest RESearch in the MediTERRAnean through improved coordination and integration  - Raziskave mediteranskih gozdov z boljšo koordinacijo in integracijo) (v nadaljnjem besedilu: nacionalni razpis) je financiranje aktivnosti slovenskih partnerjev v mednarodnih raziskovalnih konzorcijih, ki bodo za izvajanje izbrani v okviru skupnega mednarodnega razpisa FORESTERRA – mednarodni razpis za skupne in mrežne projekte na temo razumevanja dejavnikov, vplivov in kriterijev globalnih sprememb na gozdne ekosisteme in pospeševanja prožnosti  gozdnega ekosistema z zagotavljanjem biotske raznovrstnosti, od genov do združb, v mediteranskem prostoru (ang. FORESTERRA Transnational Call for Joint Collaborative Projects and Networking Action proposals on  “Mediterranean-scale approach to study global change drivers, impacts & indicators on forest ecosystems and to foster forest system resilience through managing biodiversity").

 

Nacionalni razpis se navezuje in je v skladu z mednarodnim razpisom, ki je objavljen na spletni strani http://www.foresterra.eu/foresterra-call/.

 

Mednarodni razpis, v okviru razpoložljivih sredstev, zajema dve temi:

Mrežni projekt (Networking action) -  Razumevanje dejavnikov, vplivov in kriterijev globalnih sprememb na gozdne ekosisteme v mediteranskem prostoru (globalne spremembe).

 

Skupni projekt (Collaborative project) - Pospeševanje prožnosti  gozdnega ekosistema z zagotavljanjem  biotske raznovrstnosti :od genov do združb - (biotska raznovrstnost).

 

Sodelujoče države:

Pri izvajanju projekta bodo sodelovale naslednje institucije:

1. Institut National de Recherche Forestière (INRF, Alžirija);

2. Executive Forest Agency (EFA, Bolgarija);

3. Institute for Adriatic Crops and Karst Reclamation (IAC, Hrvaška);

4. Croatian Forest Research Institute (CFRI, Hrvaška);

5. Institut National de la Recherche Agronomique (INRA, Francija);

6. Ministère de l’Agriculture, de l’Agroalimentaire et de la Forêt (MAAF, Francija);

7. Ministry of Environment, Energy and Climate Change (MEECC, Grčija);

8. Department of Biology, Agriculture and Food Sciences of the National Research Council of Italy (CNR - DiSBA, Italija);

9. Fundação para a Ciência e a Tecnologia (FCT, Portugalska);

10. Ministry of Agriculture and the Environment (MAE, Slovenija);

11. Ministerio de Economía y Competitividad (MINECO, Španija);

12. Institution de la Recherche et de l'Enseignement Supérieur Agricoles (IRESA, Tunizija).

 

Upravičenci:

Na nacionalni razpis se prijavijo slovenski partnerji iz mednarodnega konzorcija, ki so na mednarodnem razpisu oddali predprijavo in končno prijavo projekta ter bili na mednarodni ravni izbrani za financiranje.

Kot slovenski  partnerji v mednarodnem konzorciju s partnerji iz sodelujočih držav (v nadaljnjem besedilu: nacionalni partnerji) lahko nastopajo raziskovalne organizacije, ki so pravne osebe javnega ali zasebnega prava in so ustanovljene kot zavod ali gospodarska družba.

 

Upravičeni stroški:

Ministrstvo sofinancira upravičene stroške projekta v skladu z Uredbo o normativih in standardih za določanje sredstev za izvajanje raziskovalne dejavnosti, financirane iz Proračuna Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 103/11 in 56/12).

Upravičeni stroški se določijo na podlagi dejanske cene dela raziskovalca in ostalih dejanskih stroškov projekta. Poleg stroškov dela (plače in prispevki delodajalca), so upravičeni stroški izvajanja aktivnosti na projektu še neposredni materialni stroški, neposredni stroški storitev ter stroški raziskovalne opreme, ki se priznajo v višini obračunane amortizacije.

 

S tem razpisom se financirajo samo stroški, nastali od dneva podpisa pogodbe dalje oziroma od datuma začetka izvajanja projekta, če je ta kasnejši od dneva podpisa pogodbe. Stroški priprave in prijave na projekt niso upravičeni stroški projekta. Računov izdanih pred začetkom izvajanja projekta oz. po koncu izvajanja projekta ni moč uveljavljati kot upravičene stroške.

 

Stroški so upravičeni le pod pogojem, da so nastali in bili plačani v okviru obdobja upravičenosti stroškov, da temeljijo na verodostojnih knjigovodskih in drugih listinah in da so nujni za izvedbo projekta.

 

Višina sredstev:

Skupna višina sredstev ministrstva za izvedbo nacionalnega razpisa je  150.000 EUR.

 

Višina sofinanciranja:

Ministrstvo bo sofinanciralo izbrane projekte v višini do 100 odstotkov upravičenih stroškov nacionalnega partnerja in sicer za skupni projekt (biotska pestrost) največ do 150.000 EUR in za mrežni projekt (globalne spremembe) največ do 21.000 EUR, vendar za vse projekte največ do višine razpisanih sredstev.

 

Rok za predložitev vlog:

PREDPRIJAVA:

Skupni projekt (biotska raznovrstnost): najkasneje do 5. februarja 2014.

 

GLAVNA PRIJAVA:

Mrežni projekt (globalne spremembe): najkasneje do 5. februarja 2014.

 

Skupni projekt (biotska raznovrstnost): najkasneje do 7. julija 2014.

 

 

 

 

Celotna razpisna dokumentacija se nahaja na spletni strani:


Aktualni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.